Męskość w świetle Biblii

Czym jest męskość, siła mężczyzny, męska tożsamość, dojrzałość?

Na te pytania staram się odpowiedzieć po lekturze trzech książek

o. Adama Szustaka

Prorocy starego testamentu jako wzór męskości

Jedne z pierwszych lektur w nurcie Chrześcijańskim, jakie trafiły do moich rąk po nawróceniu były pozycje o. Adam Szustaka. Lektury lekko się czyta ze względu na otwarty ton wypowiedzi Adama oraz umiejętność odnajdywania drugiego dna w pozornie banalnych i niewiele wnoszących przypowieściach.

Tak więc będziemy mówić o trzech pozycjach:

GARNEK STRACHU - Droga Dojrzałości. Lekcje Gedeona

Historia Gedeona poznajemy w całkowicie beznadziejnej sytuacji. Jednak okazuje się, że można ją przekuć na niezły sukces. To historia "niedowiarka" bez happy endu.

Projekt JONASZ. Czym jest siła mężczyzny?

Historię o Jonaszu na pewno gdzieś usłyszałeś. To ten człowiek, którego połknęła wielka ryba i po trzech dniach żywego wypluła. Ale co to ma wspólnego. z męskością?

Projekt ELIASZ. Czym jest męska tożsamość?

Historię o Jonaszu na pewno gdzieś usłyszałeś. To ten człowiek, którego połknęła wielka ryba i po trzech dniach żywego wypluła. Ale co to ma wspólnego. z męskością?

Bohaterowie

Historia Gedeona to czas Izraela już po Mojrzeszu i po Jozue, to czas kiedy Izraelici zostali sami (bez władzy) oraz byli uciskani przez Medianitów (dzikie plemiona, które bez ogródek plądrowały ich ziemie).

Earrings are essentially worn in the ear lobe, but in recent times, the trend is to woman’s domain, men too have again taken to wearing earrings, like their ancestors.

Cultivate real-time markets

It is believed that 50% of Americans have this condition by the time they reach the age of 50 and yet only 500,000 of these people seek medical help for the problem. Of these, between 10 and 20% require surgery.

FEATURED STORY

You may be a skillful, effective employer but if you don’t trust your personnel and the opposite, then the chances of improving and expanding the business you deal with, are extremely limited.

As we grow, we do so in fits and starts, lurching forward then back, sometimes looking more like clowns than seekers.

Czego się dzisiaj dowiesz

  • Jak wygląda życie, w którym Słowo Boże jest Twoim drogowskazem?
  • Jak słuchać głosu Boga?
  • Co jest powodem tysięcy nawróceń w Azji oraz innych kontynentach?
  • Czy życie zgodnie z Prawem Boskim to ograniczenie wolności?
  • Bezpośrednia pomoc potrzebującym na ulicach Gdańska

Agata to żywe świadectwo prawdziwej wiary - oprócz głoszenia Ewangelii wraz ze swoim mężem świadczy czynem o miłości Bożej pomagając bezinteresownie bezpośrednio na ulicy najbardziej potrzebującym tworząc Kościół Uliczny w Gdańsku ; dodatkowo w ramach fundacji działa w Pakistanie pomagając najbiedniejszym, robiąc rzeczy takie jak:

- wykupywanie rodzin pracujących niewolniczo w fabrykach cegieł

– otwieranie szkół dla dzieci z fabryk cegieł

– adopcja na odległość dzieci z sierocińca My Father’s Home

– budowanie studni


✅ Jeżeli widzisz wartość w tym przekazie udostępnij go u siebie oraz zasubskrybuj kanał na YouTube i napisz swój komentarz , dziękuję 🙏🏼


Vlog będzie dostępny na YouTube i Facebook.

Podcast będzie publikowany na powyższych platformach w wersji Video oraz do pobrania i słuchania jako audio we wszelkich platformach podcastowych